• +48 32 730 24 74, +48 666 843 799
  • biuro@pphukondor.pl

Dziękujemy za zaproszenie…

Dziękujemy za zaproszenie…

W lutym 2016 roku na zaproszenie Przedsiębiorstwa Robót Górniczo – Montażowych „POLKOWICE” Sp.  z o.o. firmą z wieloletnim doświadczeniem, świadczącą usługi w zakresie prac górniczo budowlanych (przebudowa wyrobisk, wykonywanie wyłomów, tamy wentylacyjne itp.) dla kopalń KGHM Polska Miedź S.A, przeprowadziliśmy prezentację Naszego sprzętu górniczego firmy OPREMA RAVNE. Po zapoznaniu się z warunkami pracy KGHM Polska Miedź S.A oraz technologią urabiania rudy miedzi, na terenie O/ZG RUDNA,  w warunkach pracy dołowej – największej kopalni rudy miedzi w Europie i jednej z największych głębinowych kopalń rudy na świecie, Nasi pracownicy wraz z przedstawicielami firmy PRG-M „POLKOWICE” Sp. z o.o. przeprowadzili prace przy wykorzystaniu wiertarek, młotów pneumatycznych oraz kotwiarki  firmy OPREMA RAVNE.

Zademonstrowane zostały możliwości:

  • lekki młotek SK5 (głowa przednia zaprojektowana do sześciokątnego trzonka, używany do cięcia, czyszczenia odlewów, odkuwek, spawów, wykopów, czyszczenia cegieł   i betonowych ścian, do prac w kamieniu) Jest to najmniejszy młotek w ofercie PPHU KONDOR Sp. z o.o. (waga: 6 kg)
  • lekki młotek LRK 7 (ciśnienie pracy 5-7 bar, do prac ręcznych, łamanie i burzenie w przemyśle budowlanym, budowie dróg, inżynierii lądowej i wodnej w górnictwie                    i odlewnictwie,  zaprojektowany do okrągłego trzonka, waga: 7.90 kg)
  • wiertarka VK23 (średnica tłoka 65mm, udar 2100 min, prędkość bez obciążenie 220 RPM, waga 23 kg)
  • wiertarka MFD PLUS (średnica tłoka 90mm, udar 2650 min, prędkość bez obciążenia  290 RPM, waga 26,50 kg)
  • kotwiarka

W celu zapewnienia skuteczności oraz niezawodności prezentowanych wiertarek pneumatycznych oraz  młotków do kamienia, poprzez ich prawidłowe smarowanie, zademonstrowano również  pracę smarownicy MAZ 40 (przeznaczona do smarowania mgłą olejową, urządzeń napędzanych sprężonym powietrzem). OPREMA RAVNE, zaleca stosować smarownice MAZ 40, do pracy w komplecie z  wiertarkami oraz młotkami do kamienia czy innymi urządzeniami. Z myślą o warsztacie mechanicznym, który znajduje się na terenie PRG-M „POLKOWICE” Sp. z o.o. złożona została również oferta na profesjonalne narzędzia warsztatowe BOXO, MANNESMANN, które cieczą się uznaniem za swoją niezawodność oraz skuteczność. Serdecznie dziękujemy  przedstawicielom Przedsiębiorstwa Robót Górniczo – Montażowych „POLKOWICE” Sp.  z o.o. za możliwość zaprezentowania możliwości Naszych maszyn górniczych w tak specyficznych warunkach górniczych.