• +48 32 730 24 74, +48 666 843 799
  • biuro@pphukondor.pl

Korzystanie z kluczy dynamometrycznych BOXO

Korzystanie z kluczy dynamometrycznych BOXO

Klucze dynamometryczne to narzędzia, które wielu posiadaczom samochodów nie mówią wiele. Nie każdy kierowca jest w stanie dokładnie zdefiniować ich zastosowanie, dokładnie je opisać. Warto je posiadać na swoim wyposażeniu, ponieważ jego atuty okażą się na wagę złota w kilku sytuacjach. Zapalony majsterkowicz obowiązkowo powinien mieć taki klucz w swoim warsztacie.

Klucze dynamometryczne mają kilka zastosowań. Przede wszystkim ich głównym zadaniem jest dokręcenie śruby czy też nakrętki z określoną siłą- momentem. Równie skuteczny klucz dynamometryczny jest w przypadku nakrętek do kół. One wymagają wielokrotnego dokręcania i odkręcania, dlatego klucz będzie używany niejednokrotnie. Dzięki niemu wymiana opon na drodze w razie awarii będzie znacznie łatwiejsze. Taki klucz daje więcej możliwości niż standardowy klucz z krótkim uchwytem.

Klucz pomoże nam zamontować pozostałe akcesoria niezbędne do komfortowego podróżowania samochodem. Bagażniki rowerowe, czy też boksy dachowe solidnie umocujemy na dachu właśnie przy jego pomocy. Ogólnie klucz tego rodzaju powinien być przez nas używany szczególnie w tych miejscach, w których konieczne jest dokręcenie śrub z określoną siłą.

Jeżeli chcemy być zadowoleni z klucza, musimy wiedzieć, jak powinno się go używać. Na szczęście nie ma z tym większych problemów, ponieważ ustawienie klucza jest intuicyjne. Wystarczy jedynie przekręcić rękojeść tak, by otrzymać odpowiednią siłę, potem zablokować uchwyt w celu zapobiegnięcia zmianie położenia w czasie dokręcania. Gdy w czasie wykonywania czynności dokręcania usłyszymy charakterystyczny dźwięk- zaprzestajemy przekręcania. Jest to ważne, ponieważ jeżeli tego nie dokonamy, możemy narazić nasz klucz na uszkodzenie. Po zakończeniu pracy klucz powinien powrócić do najniższej wartości. Dzięki temu jego przydatność zostanie znacznie wydłużona. Klucz dynamometryczny będzie nam służyć zdecydowanie dłużej, zakup z tego powodu można będzie uznać za udaną inwestycję, tym bardziej jak zainwestujemy klucz BOXO sklep@pphukondor.pl